Oddíl sportu psích spřežení vznikl v roce 1998 a spadá do České obce Sokolské do Tělocvičné jednoty Sokol Maxičky (Severočeská-Novákova župa). Zároveň je řádným členem České Asociace sleddog sportů (ČASS) a Mezinárodní canicrossové federace (ICF)

Náš klub má v současné době 100 členů a patří k největším musherským klubům v České republice.

V rámci mushingových disciplín se naši sportovci věnují především tzv. individuálním disciplínám – canicross (běžec v zápřahu s jedním psem), bikejöring (cyklista v zápřahu s jedním psem) scooter (koloběžkář v zápřahu s jedním či dvěma psy), skijöring (běžkař s jedním či dvěma psy). Členové TJ Sokol Maxičky patří mezi top závodníky v tomto sportu, kteří získali mnoho titulů mistrů světa, Evropy a České republiky.

Od svého vzniku klub pravidelně pořádá mnoho závodů, a to jak letních (tzv. off-snow) tak zimních (tzv. on-snow). Mezi nejúspěšnější závody patřil závodní seriál tzv. Hill´s cup, který se skládal ze 4 – 5 letních závodů, Mistrovství republiky ve skijöringu, nebo letní závody - například pouze pro ženy La Sportiva Horská Teniska – Only for women, originální závod - štafety (za účasti i kostýmů), Klánovický canicross u Prahy a mnoho dalších. Největší akcí byla organizace Mistrovství Evropy ECF v roce 2016 ve Vysočina Areně, za který byl organizátorům udělen titul Kynologický počin roku 2016.

Tento klub stojí u zrodu nominačních pravidel pro akce Mezinárodní canicrossové federace a vzniku oblíbeného sportovního oblečení pro českou reprezentaci.

Podívejte se na naši členskou základnu a pokud se chcete stát naším členem, kontaktujte prosím Petra Smrčku svist69@seznam.cz.

© 2024 Canicross.cz by WebLogico s.r.o.