Pavlů Pavel

Individuálním mushingovým disciplínám se věnuji od roku 2012. Tehdy jsem vyhrál svůj první canicrossový závod s mým pointrem Lordem.

Nyní máme s přítelkyní Veronikou 6 psů, z nichž 4 jsou závodní (3 angličtí pointeři a jeden evropský saňový pes), k tomu jeden tréninkový maďarský ohař a jeden pointer je náš maskot (ve 3 letech se mu projevila genetická vada na pohybovém aparátu).

Moji nejoblíbenější disciplínou je bikejöring, který mi přináší potřebný adrenalin a radost ze souhry se psem ve vysoké rychlosti. Rád si zaběhnu i canicross a těším se, že v zimě ozkouším závody ve skijöringu.

Tento sport je pro mne krásný tím, že pán i pes musí pracovat jako dokonale sladěný tým a každá chybka může hodně bolet. Zároveň mi pomáhá udržovat moji fyzickou kondici pro moje další sportovní aktivity.

Mimo to se věnuji již od malička sjezdovému lyžování. Můj vrcholný závod je nejdelší amatérský sjezd na lyžích na světě- švýcarský Inferno Rennen. Zde jsem zatím dosáhl nejlepšího umístění 23. z 1850 závodníků.

Úspěchy v mushingu nějaké byly, ale zatím se jednalo pouze o vítězství v rámci závodů v ČRJ Snad toto brzy vylepším.
© 2024 Canicross.cz by WebLogico s.r.o.