Novinky Canicrossu

Sériál zimních závodů 2015 - LESNÁ ZRUŠENÁ !!!

Zimní závody psích spřežení a skijöringu

Lesná 2015

Lesná 2015

28.01. 21:32:25

I letos TJ Sokol Maxičky pořádá zimní závody. MČR ve skijöringu na Horních Mísečkách, netradiční noční závod v Jánských Lázních a MČR ve čtyřkách na Lesné v Krušných horách. Jednodenní kategorie budou otevřeny pro příchozí na poloviční délce trati.

Horní Mísečky 10. - 11. 1. 2014 MČR ve skijörinu.

Celá serie závodů odstartuje druhý lednový víkend na Horních Mísečkách v Krkonoších. Zde se ve spoluprácí s MC Děčín uskuteční Mistrovství České Republiky v kategorii skijöring. A to jak v kategorii s jedním psem tak dvěma psy. Samozřejmě budou otevřeny i ostatní kategorie: C (do čtyř psů), B (6 - 8 psů). Novinkou letošního roku je možnost vyzkoušet si skijöring i jako začátečník. Přicházíme tedy s kategorií "příchozí". Jednodenní závod na poloviční trati.

Jánské Lázně - PŘESUNUTY NA 7. BŘEZENA -  Štěkání do tmy 2015

 

Jménem janskolázeňských organizátorů a Sokolu Maxičky Vás zveme na 0-tý ročník nočního musherského závodu – Štěkání do tmy 2015. Jednoetapový noční závod se uskuteční za svitu čelových lamp na běžeckých tratích na úpatí Černé hory. Závod bude dlouhý cca 10km a bude kopcovitého charakteru se startem i cílem u Hoffmanových bud. Start i cíl závodu bude umístěn do 500m od parkoviště závodu. Kategorie zde budou otevřeny jak lyžařské - skijöring s jedním nebo dvěma psy, tak musherské a to spřežení v kategoriích "C" a "B". Kvalitní večerní program v tančírně na Hoffmankách zajištěn.
  V neděli společný výlet a trénink.

Možnost ubytování na Hoffmanově boudě. (dnes tj. 26.11.2014 mají na termín závodu volno). Podrobné propozice již brzy v termínovce.

 

Lesná v Krušných horách 31. 1. - 1. 2.  2015 MČR "C" /čtyřspřeží/ - ZRUŠEN!!!

Přestože se sněhové podmínky v posledním týdnu neustále zlepšovaly, musíme konstatovat, že současný stav trati neodpovídá alespoň minimálním požadavkům pro konání závodu, a to i přes enormní snahu všech zúčastněných. Moc nás to mrzí a pokusíme se v součinnosti s majitelem areálu najít náhradní termín závodu. Děkujeme za pochopení!

Již tradiční závod ve Skiareálu Lesná v Krušných horách, který leží přímo na hřebeni. Perfektní zázemí horského hotelu, pestrá rovinatá trať plná zábavných zatáček. A hlavně kvalitně upravená trať! Taková je Lesná.

V letošním roce se zde odehraje MČR v kategorii "C" (čtyřspřeží). Pořadatel má v plánu otevřít i "kombinaci" (pulka + skijöring) před konáním MS jako trénink pro naše reprezentanty. Samozřejmostí bude kategorie "příchozí", která bude pouze jednodenní.

Propozice budou postupně doplňovány do termínového kalendáře na www.canicross.cz /termínovka - 2015/, kde naleznete i online přihlášku a seznam startujících.
Těšíme se na Vás.

přečteno: 4129x | autor: Michal Ženíšek
 
 
přílohy

MČR ve Skijöringu Horní Mísečky
MČR ve Skijöringu Horní Mísečky - sobota
MČR ve Skijöringu Horní Mísečky

Jánské Lázně - Hoffmanova bouda
Jánské Lázně - Hoffmanova bouda...

Diskuze
Společné tréninkyAhoj není tu někdo z Příbrami a okolí na společné tréninky ? Děkuji za odpověď.
Liberec - tréninkyDobrý den, jsou nějaké tréninky v Liberci? Poradil by někdo jak začít a vše důležité? Mám...
cokl