více čtěte zde + fotky

Canicross Okolohradce 2009

SK Děti Severu o víkendu 19. a 20. září uspořádal na Biřičce v Hradci Králové třetí ročník závodů individuálních disciplín sportů psích spřežení Sirius Canicross Okolohradce. Poprvé mimo termín závodů Xterry a poprvé jako dvoudenní. Na atraktivitě závodu to ale nic neubralo, naopak. V hlavní kategorii se sešlo 49 startů, v kategorii příchozích 15 takže dokonce musel být zrušen společný hromadný start této kategorie a byl rozdělen na muže a ženy. Také dětí s chutí běžet bylo dostatek, jak ostřílených závodnických matadorů, tak i těch, které držely na šňůře pejska poprvé. Celkem se tedy na start v rámci „Sirius Canicross Okolohradce“ a „BONO Canicross pro celou rodinu“ postavilo téměř 80 závodníků.

Kvůli velkému horku se přesunul začátek nedělní etapy z desáté na devátou hodinu ranní, což všichni závodníci a hlavně psi přivítali.

V parném počasí byl opravdu osvěžující neočekávaně vložený závod „Vlastíkovo plavání Okolohradce“, nazvaný podle jeho „vynálezce“ Vlastíka Keltnera, který nakonec skončil druhý za místním šampiónem Honzou Zimou. V závodě s hromadným startem, kterého se zúčastnilo celkem 16 mužů a žen, čekal na sportovní nadšence a jejich psí parťáky 200 metrů dlouhý plavecký úsek. Organizátoři počítají s tímto vloženým závodem pro příští rok a už mají připravené i další překvapení pro účastníky 4. ročníku Canicrossu Okolohradce.