Tropheé Des Montagnes 2009

AKTUÁLNĚ Z FRANCIE

A je to opět tady, konec července a několik nadšenců canicrossového sportu vyráží na etapový závod do Francie. Pro někoho je to již po osmé, pro někoho premiéra. Výprava tentokrát čítá celkem 19 dvounohých a 20 čtyřnohých sportovců.

A těmi jsou: náš skvělý předseda Petr Toncar a jeho dva psi, nově ostřihaná sekretářka Markéta Vyskočilová se svým Buddym, ostřílený veterán Roman Čermák s Punťou, jemu v patách Pavel Ženíšek s Křendou,dále bohužel již dvakrát nedokončený Michal Ženíšek se Šňůrkou, po osmé Ivana Velkoborská, také s novým sestřihem. Konečně se k nám připojila rodina Suchých, Linda a Jirka se svou smečkou, včetně malého Matěje, který nás tady všechny baví. Nováčkem je letos účast Áji Stibalové s psími slečnami a v doprovodu přítele Jirky. Posledním závodníkem v dospělé kategorie je Honza Burian. Dětská kategorie je zastoupena mladými „Buráky“ Honzíkem a Pepíkem. A nedílnou součástí naší výpravy jsou naše skvělá děvčata: Jiřinka Heroudková, Jiřinka Keltnerová, Pavla a Terezka Ženíšková, které se nám starají snad úplně o všechno.

Jak již možná víte z loňského roku, jedná se o etapový závod zvaný „Trofej hor“,  během devíti dnů nás čeká 12 náročných etap. Pořadatelé letos nasčítali převýšení, které za všechny etapy činí 4000 m, což, jak uznáte, je docela slušný skoro vrchol Mont Blancu, takže se máme na co těšit.

L´Alpes des Grande Serre

První středisko, kde nás čekají dvě etapy. Je nádherně, slunícko, teplo, hory, víno, pivo…

Sobota 1.8., ve 20 hodin vybíhá na 6-ti km trať 120 závodníků. Nádhera…. Probíháme střediskem, které se nachází ve výšce 1348mnm, kolečko pro diváky, kterých je zde hodně a už míříme vzhůru do kopců. První etapa byla pro nás opravdu úspěšná – pro první místo si v naprostém poklidu doběhl Jirka Suchý. Pak jsme se skládali takto: Michal Ženíšek, který se hodně šetřil kvůli kotníku, Ivča Velkoborská, která doběhla druhá v ženách, Roman Čermák, za ním Petr předseda, Honza Burian, přítel Áji Jirka Pavlásek, skupinka Linda, Pavel, Markéta a za nimi Ája.

V neděli byl start gundersenovou metodou, takže Sucháč odstartoval jako první celé startovní pole, a pak jsme startovali v těch odstupech, ve kterých jsme skončili v sobotu. Pořadí v jakém jsme doběhli, bylo konečném pro toto středisko.

3.místo Jirka Suchý, Ivča Velkoborská na 2.místě, dál si pamatuji již jen Michal Ženíšek 16, Roman Čermák 18. Místo.

Sledujte canocross.cz, aktualizace zasílane přímo z francie.