Proč je pro sportovní psy důležitá výživa uzpůsobená daným potřebám

Komerční článek

Canicross se těší velké oblibě a nadchne jak dvounohé, tak i čtyřnohé atlety. Většina chovatelů si je přitom samozřejmě vědomá toho, že pro optimální výkony a úspěch při závodech je rozhodující pravidelný trénink. To ovšem platí i pro výživu psa, přičemž se výživě, jak víme podle zkušeností, velmi často nedostává dostatečné pozornosti, což se může v dlouhodobém horizontu negativně projevit v mnoha ohledech.

Tento článek je komerčním sdělením


Sportovní psi mají nadprůměrné potřeby ohledně výživy

Psí sport jako canicross představuje přes všechnu radost z pohybu pro tělo psa zátěž, kterou nelze podceňovat. V této souvislosti se především musí vzít v úvahu to, že je tu zvýšená spotřeba energie na základě dodatečného pohybu.

Aby se zaručilo dostatečné dodání kalorií, je nezbytné zohlednit dodatečnou potřebu při vypočítávání množství krmiva. Jinak není pes schopný podat svůj plný výkon. Navíc může dojít po delší době k úbytku na váze a nedostatku vitaminů.

Sacharidy a tuky jako zdroj energie

Přesně jako lidé i psi potřebují při sportu vhodné zdroje energie, které jejich tělo může využívat. Sacharidy přitom slouží jako rychle upotřebitelný zdroj energie, který je důležitý především při krátkých zátěžích.

Čím déle tělesná zátěž při sportu trvá, tím větší je však význam pojídání tuků při získávání energie. Záleží tedy na vzdálenosti, abyste psovi poskytli v jeho potravě správnou směs sacharidů a tuků.

Proteiny pro udržení svalů a regeneraci

Proteiny jako zdroj energie hrají jen podřadnou roli. Naopak slouží jako stavební látka k vytvoření nových buněk a vytvoření svalstva psa, respektive jeho udržení. Kromě toho hrají proteiny důležitou roli pro regeneraci a imunitní systém psa.

Pro vysoké výkony v dlouhodobém horizontu u canicrossu má proto rozhodující význam skutečnost, aby váš pes měl vždy přísun proteinů podle potřeby.

Možné důsledky nedostatečné výživy

Pokud sportovní pes po delší dobu nedostává potřebný přísun kalorií a důležitých živin, jako jsou proteiny, může se to dříve nebo později projevit, a to nejen na jeho výkonnosti, ale mimo to se zvyšuje i sklon ke zraněním a snižuje se schopnost regenerace.

V krajním případě pak může dojít k trvalému poškození zdraví psa, přičemž může nastat například nadměrné opotřebení kloubů a bolesti, které jsou s tím spojené.

Odborníci pro výživu sportovních psů

Výrobce krmiva Bellfor platí za odborníky, pokud jde o přísun živin uzpůsobený potřebám sportovních psů. Výrobky této firmy se vyznačují vysokou kvalitou svých složek, a stejně tak svým promyšleným složením, přičemž je oceňují i známé tváře v oblasti sportu tažných psů jako Jule a Marc Prins.

Sortiment pro sportovní psy zahrnuje mimo jiné následující výrobky:

●Bellfor Premium Aktiv jako vysokoenergetické suché krmivo pro sportovně aktivní psy

Bellfor Fitness prášek s hmyzím proteinem pro optimální přísun bílkovin

Bellfor Fitness tyčinka jako zdroj sacharidů a rychle upotřebitelných MCT tuků

Bellfor Klouby & kosti s ovopetem pro optimální přísun živin pro pohybový aparát

Díky uvedeným výrobkům váš sportovně aktivní pes bude optimálně vybavený pro zátěž v canicrossu, takže intenzivním tréninkům a úspěchům v soutěžích nic nebude stát v cestě.

Navíc v sortimentu Bellfor ještě najdete vysoce kvalitní mast jako ochranu tlapek, díky které se sportem namáhané tlapky dají účinně opečovávat a která nedráždí kůži.

© 2022 Canicross.cz by WebLogico s.r.o.