MISTROVSTVÍ ČR V MIDU A VE SPRINTU V BĚLČI

Minulý víkend proběhl národní šampionát v midu a ve sprintu v Bělči nad Orlicí pod taktovkou musherského oddílu Metuje

Velké množství sokolíků se zúčastnilo minulý víkend mistrovství ČR v midu a ve sprintu v Bělči nad Orlicí. Tento závod pořádal musherský klub Metuje a bylo to super! Pojďme se podívat jaký byl tento závodní víkend!

Ve dnech 20. - 21.11.2021 proběhlo Mistrovství ČR v midu a sprintu v Bělči nad Orlicí pod skvělou taktovkou MC Metuje. Na sprintové trati proběhla zároveň i nominace na světový šampionát Mezinárodní canicrossové federace (ICF), tedy pro individuální mushingové disciplíny. Nejenom z tohoto důvodu, se v Bělči objevilo spoustu sokolíků a víkend si užili na max. A to jak sportovně tak i společensky. To nám jde :-))

Závodníci byli zastoupeni jak na midu tak i na sprintu, v individuálních disciplínách, tak i ve spřežení. Závod byl dvoudenní, proto vždy uvádíme dva časy (1. a 2. kolo). Takže pojďme se podívat na ty skvělé rychlé výkony a tituly mistrů republiky!

MIDOVÁ TRAŤ (19,5 km)

Martin Vrtěl - 1. místo - psí spřežení se čtyřmi psy. Martin tuto trať odjel za 00:51:11 a druhý den za 00:44:44. Záběry z tratě od Martina:

Roháčková Anna - 2. místo - scooter se dvěma psy. Na koloběžce zdolala midovou trať za 00:51:44 a 00:49:51.

Vytinová Monika - 1. místo (01:19:11, 01:17:27), Petr Komrska 2. místo (01:19:42 a 01:16:57), Lukáš Marešovský - 3. místo (01:22:30 a 01:23:47) - canicrossaři

Midová trať byla rovná, tudíž pěkně rychlá i na takto dlouhou vzdálenost. Toto byla jistá obava běžců canicrossařů, ale zvládli to naprosto bravurně.

SPRINTOVÁ TRAŤ (5,5 km)

Začneme disciplínou BIKEJORING (kolo se zapřaženým psem). Startovní pole bylo obsazeno převážně sokolíky :-)

Ševelová Marie - 4. místo, ale v rámci MČR 3. místo (00:09:08, 00:09:32)
Suchá LInda - 6. místo (00:09:40, 00:09:40) vyrovnaný výkon :-)
Blažek Marešová Nicole - 8. místo (00:09:54, 00:09:55)
Levová Veronika - 10. místo (00:10:02, 00:09:58)
Hálová Veronika - 11. místo (00:10:03, 00:10:04)
Mencáková Petra - 12. místo (00:09:58, 00:10:18)
Štípalová Hana - 17. místo (00:10:29, 00:10:37)
Kučerová Hana - 21. místo (00:10:50, 00:10:45)

Hes Martin - 7. místo (00:09:28, 00:09:40)
Exler Ondřej - 9. místo (00:09:36, 00:09:38)
Spilka Kryštof - 10. místo (00:09:35, 00:09:45)
Dostál Martin - 12. místo (00:09:51, 00:09:56)
Jurčaga Jakub - 13. místo (00:09:50, 00:10:04)
Kdýr Martin - 14. místo (00:10:09, 00:10:17)
Matoušek Jan - 15. místo (00:10:37, 00:10:15)
Ženíšek Pavel - 16. místo (00:10:27, 00:10:28)

Psí závodníci dosahovali průměrných rychlostí kolem 37 km/hod.

Discipína SCOOTER SE DVĚMA PSY

Konvalinová Aneta - 1. místo (00:09:30, 00:09:28)
Ženíšek Michal - 2. místo (00:09:40, 00:09:45)
Ženíšek Pavel - 8. místo (00:10:45, 00:10:27)
Růžička Petr - 11. místo (00:11:03, 00:11:06)

Disciplína SCOOTER S JEDNÍM PSEM

Ševelová Maruška - 3. místo, ale v rámci MČR - 1. místo (00:09:58, 00:09:59)
Štípalová Hanka - 4. místo, ale v rámci MČR - 2. místo (00:10:01, 00:10:03)
Ságnerová Lucie - 7. místo (00:10:09, 00:10:10)
Suchý Jiří - 8. místo (00:10:18, 00:10:16)
Dvořáková Lucie - 9. místo (00:10:21, 00:10:18)
Ženíšek Michal - 11. místo (00:10:34, 00:10:31)
Kuříková Václava - 12. místo (00:10:32, 00:10:34)
Šolcová Tereza - 14. místo (00:11:03, 00:10:50)
Stýblo Daniel - 16. místo (00:10:55, 00:11:30)
Merta Tomáš - 18. místo (00:11:15, 00:11:23)
Smrčková Eliška - 20. místo (00:11:50, 00:11:23)
Keltner Vlasta - 22. místo (00:11:38, 00:11:53)
Šáfr Vladimír - 27. místo (00:12:02, 00:12:27)
Mayer Michal - 28. místo (00:12:14, 00:12:23)
Dostál Martin - 30.místo (00:12:44, 00:12:41)
Konvalinová Aneta - 31. místo (00:14:29, 00:11:43)

Disciplína CANICROSS

Jak obsadili první tři místa canicrossaři midaři, tak to samé se podařilo i ženám sokolkám ve sprintu :-) Úžasné.

Srchová Michaela - 1. místo (00:15:59, 00:15:56)
Draslarová Jana - 2. místo (00:16:25, 00:16:20)
Kynclová Zuzana - 3. místo (00:16:34, 00:16:35)
Hnízdová Lenka - 4. místo (00:17:11, 00:16:42)
Marešovská Jarča - 10. místo (00:18:47, 00:18:55)
Kuříková Václavka - 13. místo (00:19:47, 00:19:57)
Žohová Hana - 18. místo (00:21:49, 00:22:07)
Šrolerová Kamila - 19. místo (00:22:25, 00:22:10)
Koubová Eva - 22. místo (00:29:41, 00:31:00)

Na trati se "prali" i chlapi:

Sovák Libor - 4. místo (00:17:31, 00:17:51)
Smrčka Petr - 5. místo (00:18.27, 00:18:08)
Lev Pavel - 7. místo (00:18:25, 00:18:33)
Meduna Pavel - 10. místo (00:21:14, 00:20:53)

A jak dopadla naše mladá generace sokolská? dorostenci, žáci a junioři? Ti běželi kratší sprintovou trať.

Kdýrová Sára - 1. místo (00:05:06, 00:05:00)

Suchá Anežka - 1. místo (00:06:06, 00:05:34)
Matoušková Ela - 4. místo (00:06:12, 00:05:54)

Bohun Sebastian - 1. místo (00:07:52, 00:07:56)
Brynychová Barbora - 6. místo (00:13:18, 00:12:03)

Tak to jsou výsledky všech sokolíků na tomto krásném závodě. Kdo se v rámci nominací stal i součástí české reprezentace na MS ICF v Plédran je součástí přílohy tohoto článku.

ODDÍLOVÁ SCHŮZE

V rámci závodu v sobotu od 17:30 proběhla i oddílová schůze. Účast byla hojná, vypilo se spousty svařáku a vaječného koňaku, a řešila se různá témata. Bylo to fajn a příjemné a zápis z tohoto setkání byl odeslán emailem všem členům oddílu.

Závod byl profesionálně připraven, atmosféra na závodě byla skvělá. Jsme moc rádi, že proběhl i nominační závod a složení české reprezentace je známo. Ve spolupráci s Českou obcí sokolskou se nám podařilo získat Českou televizi, takže jak v sobotu tak v neděli probíhalo natáčení reportáží z daného závodu. V neděli byl natáčen i sokolský zpravodaj České televize, v rámci kterého hovořili závodníci, kteří měli zájem o nominaci na MS. O přesném čase vysílání budete informováni na našem facebookovém profilu.