Novinky Canicrossu

NOVÉ MĚSTO POKRAČUJE

Zpráva z jednání Valné hromady ECF a NOMINAČNÍ PRAVIDLA na ME 2017

ME ECF 2017 Itálie

ME ECF 2017 Itálie

24.04. 21:42:45

Ano, je to tak, tratě z Nového Města jsou velmi podobné tratím v Itálii. Je na co se těšit.

Mistrovství Evropy 2017

O Velikonočním víkendu se konala valná hromada mezinárodní canicrossové federace (ICF) v Itálii. Nadcházející mistrovství se bude konat v malebném městečku mezi horami Santa Maria Maggiore v oblasti Piemonte v nadmořské výšce 816 m. n.m. v prostoru sportovního areálu ve dnech 12.-15.10. 2017. (http://santamariamaggiore.info/)

Oficiální webové stránky ME 2017 – www.ecf2017.it     #ECF2017

Přes tyto webové stránky bylo doporučeno zařizovat i ubytování (hotely, apartmány). Jinak prostor stake outu je dostatečně velký. Sobotní dopoledne patřilo tradičně prohlídce trati. Stávající organizační tým měl připravenou perfektní prezentaci o tratích, jejich profilech a uspořádání zázemí (stake-out, sprchy, startovní a cílové zóny,..). Start je na louce, kde bude natočeno cca 2,5 km, pak přes mostek do lesa, kde vás bude čekat velmi podobné stoupání jako malé Tatry ve Vysočina Aréně, sjezd, ještě jeden ostrý kopec, sjezd, a pak pozvolné klesání až do cíle. Dlouhá trať měří 6 km, sprintová a děti 11-14 let 3 km. Nejmladší děti pak 1,5 km. Povrch tvoří louka, lesní zpevněné cesty a cca 200 metrů asfalt, do cíle je dojezd opět po louce (na louce pozor na kotníky, neboť je trošku hrbolatá). Trať je dost technická a převýšení je prý 750 m.n.m.

Schválila se výše startovného pro Itálii, která bude za první start 60 euro, druhý start pak 30 euro.

O další organizaci ME se ucházela Belgie v roce 2019 a rok 2020 bude patřit Francii. Příští rok patří sousedovi, a to Polsku.

Česká republika společně s Rakouskem byla vylosována do technické komise pro ME 2017, a to jako náhradníci.

Na ME budou prováděny dopingové testy psů a v této souvislosti budou zveřejněny informace ohledně zakázaných a povolených léků. Ohledně očkování budou též zveřejněny informace (tedy list vakcín) s tím, že očkování „kotcového (psincového)“ kašle by mělo proběhnout nejpozději 21 dnů před veterinární přejímkou.

Zatím můžeme říci, že Italové odvádí obrovský kus práce, tvrdí, že v České Republice byla laťka opravdu hodně vysoko a oni by se k ní rádi svým ME přiblížili. Nezapomínají ani na společenskou část a proto je na sobotní večer pro závodníky připraven Country Band.

Nominační pravidla pro českou reprezentace níže!

Valná hromada

A o čem se v sobotu jednalo, co se nám podařilo a kdo byl přítomen? Valné hromady se zúčastnili zástupci 10 zemí (Česká Republika, Německo, Rakousko, Polsko, Francie, Belgie, Ruská federace, Švýcarsko, Itálie, Velká Británie).

Jednání zahájil prezident Jean-Pierre Talbot, proběhla prezentace.

Následovala kontrola účetnictví, které spravuje švýcarský zástupce Willy Charmillot.

Odhlasovalo se přijetí Ruské federace za nového člena.

Došlo k přejmenování ECF na ICF – mezinárodní canicrossová federace a tím pádem i ke vzniku nového loga. Začne vyjednávání s dalšími novými státy, jako členy.

Diskutovalo se o tom, jaký typ horského kola se smí na mistrovství používat, tento bod naštěstí zůstal jen u diskuze.

Odhlasovalo se založení facebookové stránky ICF, kterou bude spravovat Polsko současně s Českou republikou.

Současný prezident (Jean-Pierre Talbot) a viceprezident Yvon Lasbleiz byli znovu zvoleni do svých funkcí na dobu trvání jednoho roku.

Nejdůležitějším bodem byla dlouhá diskuze o zakázání trénování na trati se psem, Česká Republika velmi přispěla k prosazení zrušit tento zákaz. Pro závodníky tedy vyplývá možnost ve čtvrtek a pátek v předem daných časech trénovat se psy na mistrovských tratích. Co však nebude zveřejněno, je video a GPS z tratí a to až do jednoho měsíce před samotným mistrovstvím. Tato diskuse byla velmi emotivní.

Nominační pravidla pro českou reprezentaci

Česká republika obdržela 40 míst a to včetně juniorů a dětí.

Postup v případě zájmu o účast na ME:

1) Přihlášení

Ti, kteří mají zájem se ME zúčastnit se mohou již nyní hlásit na emailovou adresu Ivana.velkoborska@email.cz, a to do 31.7. 2017 (pondělí). (Ivana Velkoborská bude i team leadrem pro českou reprezentaci). V emailu uvádějte následující informace: Jméno, příjmení, datum narození, požadovanou disciplínu, jméno psa, datum narození psa a číslo čipu.

2) Platba startovného

Na účtě 257458527/0300 do 31.7.2017 (pondělí) musí být zároveň uhrazeno i startovné . Do poznámek prosím uveďte své jméno a zda platíte za dítě, za druhý start, či hlavní jeden start.

Dospělí – 60 EUR – 1640,-Kč

druhý start – 30 EUR – 833,-Kč

děti – 30 EUR – 833,-Kč

Při razantní změně měnového kurzu si vyhrazujeme právo případnou výši upravit.

3) Závod na Biřičce u Hradce Králové 9. – 10.9.2017

V případě překročení požadovaného limitu, bude nutná účast všech přihlášených zájemců na závodě na Biřičce u Hradce Králové, který proběhne 9. – 10.9.2017. Po tomto závodě bude vybráno 40 závodníků, kteří se zúčastní ME a zbytku bude ihned vráceno zaplacené startovné.

V případě neúčasti na tomto závodě nebude přihlíženo na teoretické šance závodníka na ME, ale pouze k výsledkům tohoto nominačního závodu. Jediná divoká karta bude udělena Dušanu Erbsovi, jako nezávodícímu organizátorovi nominačního závodu.

V případě naplnění počtu 40 míst, nikoliv více nebude nutné se tohoto závodu zúčastnit a ME se zúčastní všichni, kteří se řádně přihlásili a zaplatili do požadovaného data startovné.

POZOR – startovné se vrací v případě odhlášení pouze do 30.8.2017 a nebo v případě nekvalifikování na ME po závodech v Hradci Králové na Biřičce.

Přihlášky budou zveřejňovány průběžně na webových stránkách www.canicross.cz, a to pouze ty, u kterých bude uhrazené i startovné.

V případě dotazů kontaktujte

Kamilu Šrolerovou - srokam@centrum.cz

Ivanu Velkoborskou - Ivana.velkoborska@email.cz

Přejeme krásné jarní dny co nejvhodnější na trénink a na závodění.

přečteno: 1906x | autor: Kamila Šrolerová
 
 
přílohy


část trati
část trati
příjemnější část trati :-)
příjemnější část trati :-)...
nezdá se, ale je to pěkný kopec
nezdá se, ale je to pěkný kopec...
podél tohoto plůtků se pojede užší cestičkou
podél tohoto plůtků se pojede...
další stoupáníčko
další stoupáníčko
prostor cílové zóny
prostor cílové zóny
jednání Valné hromady ECF
jednání Valné hromady ECF
prostor startu a louka, kde bude ccá 2,5 km trati
prostor startu a louka, kde bude...
ČR a zástupci Anglie
ČR a zástupci Anglie

Diskuze
Společné tréninkyAhoj není tu někdo z Příbrami a okolí na společné tréninky ? Děkuji za odpověď.
Liberec - tréninkyDobrý den, jsou nějaké tréninky v Liberci? Poradil by někdo jak začít a vše důležité? Mám...
cokl