Reporty Canicrossu

Reprezentace pro ANNAMAET ME ECF 2016

I. reprezentační soustředění za námi

31.05. 07:25:55

21. - 22. května proběhlo v areálu Hotelu Horník a v areálu Vysočina Areny I. reprezentační soustředění. Trénovalo se, závodilo, vzdělávalo a tmelilo. Přesně tak jak bylo avízováno. Veškeré výsledky měřených tréninků a jiné další seznamy a dokumenty naleznete v příloze!

O víkendu 20.-22.5. proběhlo dlouho očekávané nominační soustředění na Horníku. Účast byla opravdu hojná, zúčastnilo se přes 90 sportovců a program bohatý. Pátek byl vyhrazen pro příjezd a večerní hodiny pak pro samotnou prezentaci, kde si účastníci mimo jiné zkoušeli velikosti reprezentačního oblečení. Protože pravidla ve Vysočině Aréna jsou velmi přísná, museli jsme v sobotu vstávat brzy a vyrazit na obhlídku tratí ještě před osmou hodinou ranní. Prošla se dlouhá trať. Děti se také seznámily s profilem svých tratí. Ohlasy byly různé: skvělý, těžký, hmm, to, abych začal trénovat,..

Po návratu z Arény byl prostor postarat se o své psy, užívat sluníčka, pohody a vzájemného povídání. Po obědě byla pro účastníky připravena obsáhlá přednáška o pravidlech, novinky ohledně scooteru a samozřejmě uvítací slovo od Kamči Šrolerové. Při odchodu si ještě účastníci odnesli nádhernou samolepku na auto s logem ME. Během přednášky se Jirka Šrámek postaral o nezávodící děti a připravil pro ně hru s úkoly. Po hodinové pauze následovalo odpoledne plné tréninků se psy v okolí hotelu Horník. Pro děti byl trénink povinný, abychom viděli, jak umí zvládnout psa i jak běžecky zvládnou trať. Jirka Suchý měl přes víkend na starosti děti, věnoval se jim a pro každého měl nějakou zajímavou radu. A všechny přítomné děti moc chválil a jejich výkony byly výborné. Proběhl také nácvik hromadného startu na canicross, měřený trénink bikejöringu či scootru. A v půl sedmé proběhl měřený trénink v canicrossu „kdo předběhne Libora“.

Podařilo se to jen Lukášovi Tasslerovi, tak si Libor vyběhl rychlejšího psa na ME. Musím říct, že aktivita a chuť účastníků potrénovat, byla velká i přesto, že teplé počasí psům nepřálo.

Po večeři byla připravena parádní přednáška od amerického mushera Roba Downeyho, kde organizátoř zajistili, pro úplné pohodlí všech, simultánní překlad. Přednáška se týkala Robových začátků se psy, trénování na Aljašce a hlavně výživy psů a termoregulace psů. Rob také vyprávěl příhodu o tom, jak nebezpečné je potkat soba na Aljašce. Nakonec si každý odnesl tříkilový pytel skvělého krmení pro psy.

Nedělní měřený trénink byl opravdu přísný, zejména pro ty, kteří zůstali v hospůdce s Robem, jeho synem a také Lukášem Samohýlem, synem, hlavního sponzora ME a ostatními. Jako hymna soustředění zněla píseň o Jelenovi, kterou nás naučil Jirka Šrámek a Honza Burian.

V 7 hodin ráno vyrazil první závodník na budoucí trať ME, pak v minutových odstupech další. Né vždy se pořadí startu úplně dodrželo, ale díky výborným matematickým počtům Lindy Suché vše perfektně spočítáno. Na startu jsme viděli po letech i nového běžce Tobiho, ale myslím, že už si canicross zase dlouho nedá:)

Tentokrát ohlasy po proběhnutí, projetí trati se psem byly jednoznačnější: se psem je ta trať skvělá, není tak těžká jak vypadá. První nominační soustředění jsme ukončili vyhlášením měřeného tréninku dětí.

Já osobně jsem si víkend i přes spoustu práce, moc užila, počasí bylo skvělé, atmosféra také. Díky vzájemné spolupráci organizátorů vše klapalo. Už teď se těším na září a také se těším, že Vás uvidím na stupních vítězů na Mistrovství Evropy. Přeji krásné léto

 

přečteno: 2099x | autor: Ivana Velkoborská
 
 
přílohy

I. reprezentační soustředění


Diskuze
Společné tréninkyAhoj není tu někdo z Příbrami a okolí na společné tréninky ? Děkuji za odpověď.
Liberec - tréninkyDobrý den, jsou nějaké tréninky v Liberci? Poradil by někdo jak začít a vše důležité? Mám...
cokl