Reporty Canicrossu

Report ze závodu.

IFSS Mistrovství Evropy 2016 - Norsko

06.03. 14:45:18

Ve dnech 3.3. až 6.3. probíhá v norském městě Savalen ME IFSS On-snow. Jedou se zde kategorie sprintové i midové. Z České republiky jede několik reprezentantů Renata Válková /8 psů sprint/, Jiří Trnka ml. /6 psů sprint/ , Martin Vrtě /6 psů mid/, Martin Řehout /12 psů mid/ a tři naši "sokolíci" Michal Ženíšek /4 psi/, Jiří Suchý /4 psi/ a Michaela Srchová /skj/. Budeme vás zde informovat o průběhu cesty na sever i o průběhu mistrovství.

Trnka tým už delší dobu pobývá v Norsku. Dokonce už stihli i mistrovství Norska. Řehoutovi již také trénují na norském sněhu. Martin Vrtěl se potyka s rozbitym autem. Trio "sokolíků" vyráží na sever zítra v podvečer.

Nedele 6.3. Dnes poslední zavodni den, ktery začíná stafetama. 2x skijoring a jednou pulka. Pak je hned na programu další atraktivní závod hromadný start čtyřek, kde jede Jirka Suchý. Bohužel bude mitdva psy v týmu již že štafety. Následují všechna spřežení. Sprintové šestky kde bude Jirka Trnka ml. stahovat poslední vteřiny na první místo. Renata Válková se jisté taky posune vzhůru a kluci v míru si naposledy užiji místní krajinu. Je -8 a pod mrakem.

Ve štafetě jsme obsadili čtvrtý flek a to to vypadalo po prvních dvou úsecích tak nadějné. Jirka Suchý obsadil v hromadném startu čtyřek 7. místo a Jirka Trnka ml. o 1s druhé místo v šestkách.

Sobota 5.3. Dnes se dojel zavod čtyřek. Michal Ženíšek se udržel v top 10. Zitra je na programu štafeta a hromadný start čtyřek.

Pátek 4.3. Tak dnes nastoupili Česi do závodění. První jela Míša Srchová v kategorii SKJ W a dojela si s Kvapem pro titul vícemistryně Evropy! Pak vyjel na trať Michal se čtyřkou a po prvním dni je na 9.místě. Renča se svym spřežením 8 psů je zatím sedmá a čekají ji ještě další dva závodní dny. Jirka Trnka ml. je už sice v cíli, ale výsledky dnešního kola ještě neznáme. Midove týmy Martina Vrtěla a Martina Řehouta jsou v tuto chvili ještě na trati.

Čtvrtek 3.3. Dnes je první zavodi den. Jede se pulka na 15km, v teto kategorii ale nikdo od nás nestartuje. Stale nedorazil Martin Vrtěl, který ale včera ve Švédsku sehnal nový přepravak. Martin Řehoutovi zde také ještě není. Je -6 a sněží.

Martin Vrtěl s Jirkou Trnkou ml. dorazili před polednem na místo. Řehoutovi stále nikde. Už máme naváženou pulku pro štafetu, Eman potáhne 24kg.

Řehoutovi dorazili!

Středa 2.3. Trnka tým dorazil včera večer. Je -7 st. a fouká vítr. Dnes je poslední možný den tréninku na tratích.

Dnes odpoledne jsme dali poslední trénink na tratích se psy. Byl to společný trénink s Poláky. Jeli jsme skj1 a pulku. Tratě jsou už i na jezeře dobře naznačené, ale dovedu si to predstavit i lépe. Jízda po obrovské bílé ploše proti větru jen s několika kolíky je náročná. Dnes při tréninku Igor Tracz měl stejný problém jako já včera, který je vidět na videu. Udržet psy na tvrdé trati není jednoduché.

Úterý 1.3. Ráno v 9 hodin jsme cca 100km od Savalenu. Konečně začal bejt sníh a mráz. Dali jsme si turistickou zastávkou v Lillehammeru. Odpoledne jsou v plánu tréninků na tratích ME.

Jsme na místě, zatím jsme tu první. Odpoledne očekáváme Trnka tým. Nyní jdeme okouknout tratě ME a pak zde po dlouhé cestě potrénovat.

Pondělí 29.2. Úspěšně jsme se nalodili a plavba probíhá poklidně. Jen je to už dlouhé a nudné.

Neděle 28.2. Balíme a příchází zpráva z Norska že i tam mají nedostatek sněhu a některé tratě by se mohli měnit, délky by měli zůstávat stejně.

přečteno: 1888x | autor: Michal Ženíšek
 
 

Trénink Savalen 2016.
ME IFSS Savalen 2016 - pulka
ME IFSS Savalen 2016 - skjw a šestky
ME IFSS Savalen 2016 - kombinace

Martin Řehout ml. trénuje ve skandinávii
Martin Řehout ml. trénuje ve...
Renata Válková trénuje v Hamaru
Renata Válková trénuje v Hamaru...
Vyrážíme z Plzně
Vyrážíme z Plzně
Dlouhá plavba před náma
Dlouhá plavba před náma
...cestou bylo větrno...
...cestou bylo větrno...
Na místě olympiády mládeže 2016, ale týden později.
Na místě olympiády mládeže...
Už se blížíme
Už se blížíme
Savalen
Savalen
Tratě jsou zde perfektně upravené
Tratě jsou zde perfektně upravené...
Okolo jezera
Okolo jezera

 

 

 

 

 

 

Diskuze
Společné tréninkyAhoj není tu někdo z Příbrami a okolí na společné tréninky ? Děkuji za odpověď.
Liberec - tréninkyDobrý den, jsou nějaké tréninky v Liberci? Poradil by někdo jak začít a vše důležité? Mám...
cokl